ادکلن معمولاً توسط مردان استفاده می شود

ادکلن اصل مردانه که معمولاً توسط مردان استفاده می شود، توسط یک آرایشگر ایتالیایی در اوایل قرن هجدهم در شهر کلن آلمان اختراع شد. از این رو نام ادکلن، نام فرانسوی این شهر است.

نام اصلی این معجون “آکوا ادمیرابیلیس” (آب تحسین برانگیز) بود و به عنوان “داروی معجزه آسا” به فروش می رسید. این آب شگفت‌انگیز بسیار مورد ستایش ناپلئون قرار گرفت و برای اولین بار به عنوان یک عطر با نام 4711، آدرس اولین فروشگاه

عطر مردانه با ماندگاری بالا در کلن، فروخته شد. این عطر هنوز هم قدیمی ترین عطر تولید شده مداوم در جهان است.

تقطیر با بخار بر این اصل استوار است که مواد گیاهی که در آب جوش قرار می گیرند، اسانس خود را آزاد می کنند و سپس با بخار تبخیر می شوند. هنگامی که بخار و روغن متراکم شدند، روغن از آب جدا می شود و می توان آن را جمع آوری کرد.

بویی از شیمی اولین مرحله در ساخت ادکلن شیرین زنانه، استخراج اسانس های معطر از گیاهان است. در حالی که می توان از روش های زیادی استفاده کرد، تقطیر رایج ترین روش است.

هزاران کیلو گل ممکن است برای بدست آوردن تنها یک کیلو اسانس مورد نیاز باشد، که تا حدی توضیح می دهد که چرا بسیاری از عطر مردانه ملایم بسیار گران هستند. روغن‌ها سپس با الکل رقیق می‌شوند، که به عنوان یک تثبیت‌کننده نیز عمل می‌کند و با تاخیر در تبخیر، اثر طولانی‌مدت را به عطرها می‌دهد.

سپس محلول رقیق شده قبل از سرد شدن در گلدان های مسی یا فولاد ضد زنگ مخصوص خیسانده می شود تا رزین ها یا ذرات مومی ته نشین شوند. مرحله بعدی فرآیند فیلتر کردن است، و آخرین اما قطعا مهم نیست، بسته بندی.

  • منابع:
  1. The Story of Perfume

  • تبلیغات:
  1. پیدا شدن نوزادی که در حوله پیچیده شده بود
  2. بذر ذرتی که درونش طلا بود
  3. شخصی که با پارچه در رودخانه ماهیگیری کرد!!!
  4. تنها با چند کلیک ساده مرز میلیارد شدن را گذر نمایید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.